Šaltas aliejaus spaudimas

Šaltas aliejaus spaudimo procesas neturi papildomo aliejaus sėklų pašildymo. Aliejus išlaiko didžiąją dalį naudingų savybių, todėl labiausiai tinkamas maisto ruošimui. Spaudimo proceso metu aplinkos temperatūros (~20°C) aliejaus sėklos patenka į presą, o pačio aliejaus temperatūra paprastai neviršija 50°C.

Charakteringi bruožai:
• Technologinės įrangos paprastumas
• Žemos elektros energijos sąnaudos
• Nedideli darbinio ploto reikalavimai
• Mažas fosforo kiekis aliejuje

CP1 – Vieno lygio šaltas aliejaus spaudimas

Vieno lygio šalto aliejaus spaudimo technologija yra paremta vienu spaudimo žingsniu. Nėra jokio mechaninio ar šiluminio paruošimo; aliejaus sėklos paduodamos tiesiai į presą.

Vieno lygio šalto spaudimo privalumai yra mažos energetinės sąnaudos, paprasta įranga ir jos montavimas, maži darbinio ploto reikalavimai – visa tai mažina įrengimo kaštus. Technologijai nereikia garo padavimo, ji yra „atsargi” su išspausta medžiaga – taip gaunamas tyras šalto spaudimo aliejus su mažu fosfolipidų kiekiu.

Technologijos aprašymas

Spaudimo procesas prasideda sėklos talpykloje, kurios dydžio užtenka aprūpinti presą spaudžiama medžiaga keletui darbo valandų. Darbui šaltame klimate (žiemomis), kuomet sėkla gali būti žemesnėje nei 15°C temperatūroje, rekomenduojame papildomai naudoti temperatūros stabilizavimo įrangą. Sėkla yra transportuojama iš talpyklos į vieno lygio presą. Šio etapo metu papildomai rekomenduojame naudoti sėklos valymo įrenginius. Taip pat galima liniją papildyti ir papildoma svėrimo, lukštenimo ar lukšto pašalinimo įranga. Po spaudimo gautame aliejuje gali būti tam tikrų priemaišų (kietųjų dalelių), todėl aliejų rekomenduojame papildomai separuoti ir filtruoti. Proceso metu gautos išspaudos transportuojamos į sandėlį.

Techniniai parametrai

Vieno lygio spaudimo su ekstruzija technologija yra visapusiškas aliejaus spaudimo sprendimas. Siūlomos technologijos pajėgumai aprėpia gamybinius pajėgumus nuo 3 iki 170 tonų sėklos per dieną. Įranga atitinka ES specifikacijas; tačiau gali būti pritaikyta vietinei rinkai (pvz. JAV, Kanada ir t.t.).

CP2 – Dviejų lygių šaltas aliejaus spaudimas

Dviejų lygių šalto spaudimo technologija taikoma tiek „atsargiam” spaudimui tiek dideliam našumui paskiekti. Spaudimo metu, aliejaus sėklos nėra pašildomos, todėl išlaiko biologiškai vertingas medžiagas, o gaunamas aliejus turi mažai fosfolipidų, kas palengvina tolimesnį apdirbimą.

Beabejo, CP2 technologija siūloma kartu su inžinerinėmis bei kitokiomis paslaugomis – techniniu palaikymu, serviso galimybe, detalių tiekimu ir t.t.

Farmet tiekiama technologija tiekiama kartu su vizualizacijos ir kontrolės sistema – Farmet Intelligent Control (FIC).

Techniniai parametrai

Dviejų lygių spaudimo su ekstruzija technologija yra visapusiškas aliejaus spaudimo sprendimas. Siūlomos technologijos pajėgumai aprėpia gamybinius pajėgumus nuo 6 iki 500 tonų sėklos per dieną. Įranga atitinka ES specifikacijas; tačiau gali būti pritaikyta vietinei rinkai (pvz. JAV, Kanada ir t.t.).